Zaznacz stronę

Petycja do Ministra Zdrowia

Szanowny Panie Ministrze,

w szpitalu specjalistycznym Pro Familia w Rzeszowie lekarze ginekolodzy orzekli, iż wolą leczyć niż zabijać chore dzieci. Złożyli w związku z tym ogólną klauzulę sumienia. Niedługo po tej informacji rzecznik resortu zdrowia, Milena Kruszewska w oświadczeniu skierowanym do PAP orzekła, iż szpital jako jednostka nie ma prawa odmówić zabijania dzieci a za brak wykonywania aborcji mogą go czekać surowe konsekwencje, z rozwiązaniem umowy włącznie. "Podmiot leczniczy (szpital) nie może deklarować, że pomimo iż udziela świadczeń ginekologiczno-położniczych, nie przeprowadza się w nim zabiegów przerwania ciąży.(...) Za brak możliwości udzielenia świadczeń na szpital może zostać nałożona kara umowna lub nawet rozwiązana umowa."

Wypowiedź ta w jasny sposób wymusza na placówkach leczniczych obowiązek zatrudnienia personelu, który nie będzie miał obiekcji przed zabiciem dziecka, nawet wbrew woli władz. Aborcja w piśmie natomiast nazywana jest "świadczeniem zdrowotnym", co uważamy za karygodne. Świadczeniem zdrowotnym możemy nazwać realizowaną przez szpital Pro Familia opiekę nad kobietą, polegającą na pomocy psychologa, a także współpracy z hospicjum perinatalnym, nie zaś umożliwianie, a nawet nakłanianie do zabijania swojego dziecka.

Wzywamy więc Pana do natychmiastowego wyciągnięcia konsekwencji wobec rzeczniczki, która swoim karygodnym zachowaniem próbuje sprawić, że w Polsce zabijanych będzie jeszcze więcej dzieci, niż dotychczas miało to miejsce. Postulujemy również podjęcie wszelkich możliwych działań w kierunku ochrony życia, szczególnie zmiany przepisów przymuszających szpitale do mordowania dzieci.

[signature]

Osoba składająca niniejsze oświadczenie (dalej „Uprawniony”) oświadcza, że została poinformowana o przetwarzaniu jej danych osobowych przez Administratora na zasadach określonych niniejszym dokumentem

1,821 podpisy/ów

Podziel się ze znajomymi:

   

Ostatnio podpisali:
1,821Piotr P.Lis 03, 2018
1,820Kinga D.Wrz 12, 2018
1,819julia m.Maj 19, 2018
1,818Mikołaj S.Maj 01, 2018
1,817Barbara M.Kwi 27, 2018
1,816Kamil D.Kwi 25, 2018
1,815Jacek S.Kwi 24, 2018
1,814Barbara K.Kwi 24, 2018
1,813Malgorzata M.Kwi 19, 2018
1,812Agnieszka S.Mar 29, 2018

Rzecznik Resortu Zdrowia zachęca do zatrudniania morderców

Lekarze pracujący w szpitalu Pro Familia w Rzeszowie orzekli, że nie będą w nim już dokonywać aborcji. Dzięki temu w województwie podkarpackim dzieci podejrzane o chorobę leczy się, zamiast je zabijać. Najwyraźniej taka sytuacja przeszkadza rzeczniczce resortu zdrowia, Milenie Kruszewskiej, która w piśmie przesłanym PAP poinformowała, iż szpital nie może deklarować, że nie przeprowadza się w nim zabiegów przerwania ciąży i ma obowiązek doprowadzić do sytuacji, w której może je wykonywać. Żądamy więc podjęcia odpowiednich kroków przez Ministra Zdrowia, gdyż takie stanowisko narzuca obowiązek zatrudniania morderców nawet wbrew woli władz placówki leczniczej.

Szanowny Panie Ministrze,

w szpitalu specjalistycznym Pro Familia w Rzeszowie lekarze ginekolodzy orzekli, iż wolą leczyć niż zabijać chore dzieci. Złożyli w związku z tym ogólną klauzulę sumienia. Niedługo po tej informacji rzecznik resortu zdrowia, Milena Kruszewska w oświadczeniu skierowanym do PAP orzekła, iż szpital jako jednostka nie ma prawa odmówić zabijania dzieci a za brak wykonywania aborcji mogą go czekać surowe konsekwencje, z rozwiązaniem umowy włącznie. „Podmiot leczniczy (szpital) nie może deklarować, że pomimo iż udziela świadczeń ginekologiczno-położniczych, nie przeprowadza się w nim zabiegów przerwania ciąży.(…) Za brak możliwości udzielenia świadczeń na szpital może zostać nałożona kara umowna lub nawet rozwiązana umowa.”

Wypowiedź ta w jasny sposób wymusza na placówkach leczniczych obowiązek zatrudnienia personelu, który nie będzie miał obiekcji przed zabiciem dziecka, nawet wbrew woli władz. Aborcja w piśmie natomiast nazywana jest „świadczeniem zdrowotnym”, co uważamy za karygodne. Świadczeniem zdrowotnym możemy nazwać realizowaną przez szpital Pro Familia opiekę nad kobietą, polegającą na pomocy psychologa, a także współpracy z hospicjum perinatalnym, nie zaś umożliwianie, a nawet nakłanianie do zabijania swojego dziecka.

Wzywamy więc Pana do natychmiastowego wyciągnięcia konsekwencji wobec rzeczniczki, która swoim karygodnym zachowaniem próbuje sprawić, że w Polsce zabijanych będzie jeszcze więcej dzieci, niż dotychczas miało to miejsce. Postulujemy również podjęcie wszelkich możliwych działań w kierunku ochrony życia, szczególnie zmiany przepisów przymuszających szpitale do mordowania dzieci.